/Files/images/metodist/cropped-0_106193_5637e488_orig.png

щомісячна електронна газета "Дошколярик"


Випуск підготували: вихователь-методист Прокопенко Людмила Вікторівна, практичний психолог Поліщук Таміла Володимирівна


Тема випуску:

Все про Нову українську школу (НУШ)

НУШ - це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, небоятись висловлювати власну думку.

Головна ідея Нової Української Школи - компетентнісне навчання. Це означає, що учні не просто будуть набувати знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці й опановувати навички.

Навчання в початковій школі буде інтегрованим - предмети будуть об'єднуватись довкола цікавих для дитини тем чи проблем.

/Files/images/самоврядування.png

Дітям потрібно буде вміти працювати в команді й співпрацювати один з одним. При чому школярі не просто разом розв'язуватимуть математичні приклади, а робитимуть проекти і спільно шкутимуть рішення проблем.

ВМІННЯ ВЧИТИСЯ - це ще одна навичка, яка стане в пригоді кожній людині. Адже у світі, який швидко змінюється, пострібно не відставати а значить самостійно навчатись.

В НУШ діти часто навчатимуться, граючись. Діти опановуватимуть той самий навчальний матеріал, але в інший спосіб. Через гру (тобто моделювання ситуації із додаванням руху й творчих завдань) учні зможуть дізнатися набагато більше.

Першокласників навчатимуть за допомогою наборів LEGO. Навчання в НУШ побудоване на дослідженнях: дитина самостійно шукатиме відповіді на запитання, осмислюватиме вивчене, а вчител допомагатиме їй у цьому.

Під час ранкової зустрічі діти обговорують свій емоційний стан, актуальні питання класного і шкільного життя, або ж просто говоритимуть на цікаві їм теми.

/Files/images/images (1).jpg

Дітям пропонуватимуть висловлювати свої почуття і думки, слухати один одного, не робити іншим людям того, що їм не приємно.

У початковій школі пропонується інтергрувати (тобто об'єднати) предмети. Наприклад, рослини вивчатимуть не тільки з точки зору ботаніки, а й з природи, екології, математики, мови й літератури.

У першому і другому класах не буде балів, а протягом усього навчання пропонується використовувати вербальне оцінювання. Не каратимуть за помилки, а спонукатимуть дитину самостійно їх виправити. Відсутність страху перед помилкою - це запорука того. що дитина залишатиметься вмотивованою, навіть якщо їй щось не вдаватиметься.

Учитель і дитина - це партнери, тому рішення щодо роботи на уроці вони приймають спільно. Своїми запитаннями дитина може спрямувати урок, а правила поведінки в школі та за її межами вчителі й учні будуть відпрацьовувати разом.

/Files/images/команда-710x335.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.