/Files/images/muzika/vesel_kartinki/muzyka_18.gif

НАЙПЕРША ПОРАДА БАТЬКАМ: СПІВАЙТЕ!

/Files/images/muzika/vesel_kartinki/strchki/7282.gif

ВІДОМО, ЩО МУЗИЧНІ ВПОДОБАННЯ МОЖУТЬ ЧИМАЛО СКАЗАТИ ПРО ВНУТРІШНІЙ СВІТ ЛЮДИНИ, ЇЇ ДУШЕВНИЙ СТАН. МУЗИЧНА ОСВІТА РОЗВИВАЄ РОЗУМ І ПОЧУТТЯ, ЗМІЦНЮЄ ДУХОВНЕ Й ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВЯ ДИТИНИ, СПРИЯЄ ФОРМУВАННЮ ТЕПЛИХ, ДОВІРЧИХ ВІДНОСИН У СІМЇ МІЖ БАТЬКАМИ І ДІТЬМИ.
ЩОБ ДИТИНА РОЗВИВАЛАСЯ МУЗИЧНО, ЗОВСІМ НЕ ОБОВЯЗКОВО ЧЕКАТИ ЇЇ ВСТУПУ ДО МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ АБО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ФАХІВЦЯ. ПРИЛУЧАТИ МАЛЮКА ДО МУЗИКИ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ЇЇ ЗАГАЛЬНОРОЗВИВАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ МОЖЕ Й ЛЮДИНА БЕЗ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ. ПЕРЕКОНАТИСЯ В ЦЬОМУ МОЖНА, ОЗНАЙОМИВШИСЬ З ПОРАДАМИ ТА ВПРАВАМИ, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ПРИЩЕПИТИ ДИТИНІ СМАК ТА ІНТЕРЕС ДО МУЗИКИ І ЗРОБИТИ ЗАНЯТТЯ НЕЮ КОРИСНИМИ Й ЦІКАВИМИ.
ЯКЩО ВИ СОРОМИТЕСЯ СВОГО СПІВУ, РОБІТЬ ЦЕ, КОЛИ ВИ НАОДИНЦІ З МАЛЮКОМ (ДІТИ - ПОБЛАЖЛИВІ Й ВДЯЧНІ СЛУХАЧІ). СПІВАЙТЕ НЕМОВЛЯТІ ІЗ САМОГО ЙОГО НАРОДЖЕННЯ. НАВІТЬ ЯКЩО ВИ ТРОХИ ФАЛЬШУЄТЕ, ТРЕБА І В ЦЬОМУ РАЗІ СПІВАТИ Й КАЗАТИ МАЛЮКОВІ: Я СПІВАЮ ПОГАНО, ТА ВСЕ ОДНО СПІВАТИ ТАК ПРИЄМНО. АЛЕ ЯКБИ ЯСПІВАВ (СПІВАЛА) КРАЩЕ, ТО БУЛО Б ЩЕ ВЕСЕЛІШЕ ТА ПРИЄМНІШЕ!

/Files/images/muzika/vesel_kartinki/strchki/7131.gif

ЩО СПІВАТИ?

КРАЩЕ - ДИТЯЧІ ПІСЕНЬКИ, ТРАДИЦІЙНИЙ РЕПЕРТУАР ЯКИХ ДУЖЕ БАГАТИЙ. ЯКЩО ВИ НЕ ПАМЯТАЄТЕ ЖОДНОЇ ПІСНІ, ЗНАЙДІТЬ І СЛУХАЙТЕ ЇХ ДОТИ, ПОКИ НЕ ЗАПАМЯТАЄТЕ СЛОВА.
ВАЖЛИВО, ЩОБ ДИТИНА ПОСТУПОВО ЗАСВОЇЛА КІЛЬКА ПРОСТИХ МЕЛОДІЙ, ЯКІ Й СТАНУТЬ ДЛЯ НЕЇ ПЕРШИМ КРОКОМ У СВІТ МУЗИКИ.

/Files/images/muzika/vesel_kartinki/strchki/7131.gif

ЯК СПІВАТИ?

ВИБЕРІТЬ ПІСНЮ, ЯКА ВАМ НАЙБІЛЬШЕ ДО ВПОДОБИ, І СПІВАЙТЕ ЇЇ ДИТИНІ НА СОН ПРИЙДЕШНІЙ. РОБІТЬ ЦЕ ХОЧА Б РАЗ НА ДЕНЬ. СПІВАЙТЕ ЇЇ ЗІ СЛОВАМИ І БЕЗ СЛІВ. НЕ ЗАБУВАЙТЕ, ЩО СЛОВА - ЛИШЕ ДОПОВНЕННЯ ДО МУЗИКИ. БАЖАНО, ЩОБ МАЛЯ ЧУЛО, ЯК ВИ СПІВАЄТЕ БЕЗ СЛІВ. ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО.

/Files/images/muzika/vesel_kartinki/uCF.gif

МУЗИЧНІ ЗАПИСИ

/Files/images/muzika/vesel_kartinki/56226.gif

ДАВАЙТЕ ДІТЯМ МОЖЛИВІСТЬ СЛУХАТИ МУЗИКУ. ДОБРЕ БУЛО Б ПРИДБАТИ ДЛЯ ЦЬОГО АУДІОПРИСТРІЙ. ЗАПИСУЙТЕ РІЗНУ МУЗИКУ, ПРИВЧАЮЧИ ВУХА МАЛЮКІВ ДО РІЗНИХ ЖАНРІВ: КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ РІЗНИХ ПЕРІОДІВ, ДЖАЗУ, ПОПУЛЯРНИХ ЕСТРАДНИХ ПІСЕНЬ, НАРОДНОЇ МУЗИКИ, ЗВУЧАННЯ ПРОСТИХ І СКЛАДНИХ, СИМФОНІЧНИХ, НАРОДНИХ І СУЧАСНИХ ЕЛЕКТРОННИХ МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ РІЗНІ ВИДИ СПРИЙМАННЯ МУЗИКИ НА СЛУХ.

РОЗРІЗНЯЮТЬ ТРИ ВИДИ МУЗИЧНОГО СПРИЙМАННЯ:

ПАСИВНЕ, КОЛИ ДИТИНА ЧУЄ ЗВУК РАДІО, АЛЕ ЗАЙНЯТА ІНШИМ; ЧАСТКОВО АКТИВНЕ - МАЛЮК СЛУХАЄ І ВОДНОЧАС ДУМАЄ ПРО ЩОСЬ СВОЄ: МУЗИКА В ЦЬОМУ РАЗІ Є ДЛЯ НЬОГО ДЖЕРЕЛОМ ЕМОЦІЙНОГО СТАНУ, НАТХНЕННЯ; І, НАРЕШТІ, АКТИВНЕ, КОЛИ ДИТИНА НАМАГАЄТЬСЯ ВИКОНУВАТИ ТУ ЧИ ІНШУ ПІСЕНЬКУ, СПІВАЄ УРИВКИ З НЕЇ, ПОМІЧАЄ, КОЛИ СПІВАЮТЬ НЕПРАВИЛЬНО. ЗРОЗУМІЛО, САМЕ ОСТАННІЙ ВИД СПРИЙМАННЯ МУЗИКИ СЛІД РОЗВИВАТИ, ОСКІЛЬКИ НІЯКИЙ ІНСТРУМЕНТ НЕ ЗАМІНИТЬ ДИТИНІ ПЕРЕЖИВАННЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ В ТВОРЕННІ МУЗИЧНИХ ЗВУКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ВЛАСНОГО ГОЛОСУ, ВЛАСНИХ ВІДЧУТТІВ.

/Files/images/muzika/vesel_kartinki/56226.gif

/Files/images/muzika/2257cd82507ece5.jpg

музика, яка лікує

/Files/images/muzika/8iA6nybbT.gif

Щодня ми чуємо музику і навіть не підозрюємо, що звуки можуть допомагати людям при лікуванні різних захворювань. Одним з перших, хто пояснив лікувальний ефект музики був Піфагор. Він стверджував, що музика підкоряється вищому закону (математиці) і відновлює в організмі людини гармонію.

А давньогрецький лікар Гіппократ лікував музикою безсоння та епілепсію. Вчені зробили висновки, що музика може знімати втому й заряджати людину енергією, позитивно впливати на систему кровообігу та дихання.

/Files/images/7066-2-.gif Слухайте

Музикотерапевти відзначають, що для кожного конкретного пацієнта треба підбирати індивідуальні мелодії. Та існують універсальні "мелоді-цілителі" для певного психічного стану чи захворювання. Краще слухати музику у зручному положенні із заплющеними очима 10-15 хвилин.

Для поліпшення настрою слід слухати: "Рондо в турецькому стилі" В.А.Моцарта, "Хабанеру" з опери "Кармен" Жоржа Бізе, "Тріумфальний марш" з "Аіди" Джузеппе Верді.

Забути про неприємності та проблеми вам допоможе: "Аве Марія" Франца Шуберта ,"Колискова" Йоганесса Брамс.

Сонливість проженуть: концерти та сонати Антоніо Вівальді, серенади Франса Шуберта.

Відчуття ранкової свіжості наповнять душу: "Ранковий настрій" Едгарда Гріг, "Ранок" Ріхарда Штраус, симфонічний ескіз "Море" Клода де Бюссі, "Пробудження птахів" Олів'є Мессіна

Під час депресії рекомендовані елегії, ноктюрни колискові. При перевтомі слід послухати записи: Елвіса Преслі, Луі Амстронга, Дюка Веллінгтона.

При порушенні сну зможуть допомогти: п'єси П.І.Чайковського, мелодіх К.Глюка, твори Р.Шумана.

Релігійна музика полегшує біль, дарує відчуття спокою. Головний біль пов'язаний з емоційним переживанням зменшується, коли у вас буде звучати: "Венгерська рапсодія" Ференса Лінца, Сюіта "Маскарад", Арама Хачатуряна, "Дон Жуан" В.А.Моцарта.

/Files/images/7066-2-.gif

Грайте

Почуватися краще людині допомагають не лише певні мелодії, але й певні інструменти. Доведено, що арфа гармонійно впливає на роботу серця і здійснює ефективну дію на флегматиків. Барабан допомагає хворому серцю нормалізувати ритм та лікує кровотворну систему. Звуки скрипки лікують душу та допомагають у самопізнанні людини. Цей інструмент благотворно впливає на меланхоліків.

/Files/images/7066-2-.gif

Співайте!

Вчені стверджують, що спів теж може лікувати хвороби. У стародавньому Египті співом хору лікували безсоння. Сьогодні фахівці радять баззаїкання, віддати їх на хор. Хоровий спів також допомагає тим, хто не вимовляє певні звуки. Загалом спів нормалізує фізичний стан людини. Під час цього процесу активно задіяний весь організм: б'ється серце, дихають легені, виконуються рухові функції. Після 5-10 хв. власного співу покращуєть настрій підвищеється активність. Тож слухайте музику, грайте на музичних інструментах і співайте! Дихайте на повні груди і будте здорові.

/Files/images/7066-2-.gif

Як навчити дитину слухати музику!

Дуче часто батьки вважають, що дитину не варто долучати до музи, як що сама дитина не виявляє до неї особливого інтересу. Це не зовсім вірно. Дитині необхідно слухати музику. Перший досвід такої діяльності малюк отримує в сім'ї, слухаючи музичні записи, спів дорослих. Разом з тим тримаві спостреження за музичним розвитком дітей переконують в тому, що необхідною умовою такого розвитку на ранньому віковому етапі є спільне сприйняття музики. Нажаль, батьки рідко слухають музику разом з дітьми. А тим часом давно помічено, що музика - самий благодатний фон, на якому виникає духовна спільність між людьми. Вона допомагає встановити контакт між дорослим і дитиною. Для початку краще обрати невеликий твір з добре вираженим характером, настроєм і ясною мелодією. Після прослуховування заведіть бесіду з дитиною про прослухану музику. Головне, що прослуханий твір знайшов емоційний відгук у душі дитини. Маленькі діти охоче слухають народні мелодії, музику танцювального характеру, люблять колискові. Тож вони з задоволеням слухають багато разів одні й тіж твори. Дітям більш старшого віку подобається малювати під музику. Потрібно прагнути всіляко активізувати фантазію дитини при сприйнятті музики. Батькам можна придумати різні ігри, підібрати музичні уривки, що імітують шум моря, стукіт дощу і попросити дитину дізнатися відтворені в музиці явища. Якщо не все відразу виходить, як вам хотілося не показуйте свого засмучення, спробуйте розібратися в тому, що не вдалося із задуманого. Любіть своїх дітей!

/Files/images/99d48ee2a05e.gif

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.