" Я НЕ ВМІЮ" АБО ЯК РОЗВИНУТИ МОТИВАЦІЮ

/Files/photogallery/ee955c901be2ef39e63a7322c51507cd.jpg

Кожен новий навик віддаляє дитину від батьків. Спочатку така самостійність в радість, але нові досягнення швидко перетворюються на буденні обов'язки. Зрозуміло, що багатьом дітям хочеться знову стати маленькими, сховатися за безліччю "я не вмію". І єдине, що тут можна зробити - це постійно нагадувати, заспокоювати, переконувати що батьківські любов і турбота нікуди не подінуться.

1."Давай подумаємо, де цьому можна навчитися?" В інтернеті подивитися, запитати у когось, в бібіліотеку за книжкою сходити.

2."Хочеш розповім, як я цьому навчилася?" Дитина часто відчуває себе такою, що нічого не вміє серед всемогутніх дорослих і було б добре їй показати, що не завжди так було і не завжди так буде.

3."Можливо є спосіб обійтися тим, що вмієш?" Не виходить малювати баранчика - малюй баранчика в коробці. Це дасть впевненість у своїх силах і коли-небуть баранчик вигляне з коробки.

4."Спробуємо це зробити разом?" Часто за словами про невміння стоїть небажання дитини залишатися наодинці з важкою або нудною справою.

5."Давай я покажу тобі хитрий спосіб". Зрозуміло, що дитині хочеться не вчитися чомусь, а вже вміти це робити. І іноді є спосіб навчитися швидко.

6."Хочеш навчитися або хочеш, щоб хтось зробив замість тебе?" Швидше за все дитина вибере другий варіант, але рано чи пізно дійде справа до першого.

7."Давай розберемо цю велику сраву на маленькі і з'ясуємо, з якими моментами ти можеш впоратися, а з якими потрібно тобі допомогти".

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.