/Files/images/fzkultura/ploskostopst/framsidafot-17413947.jpg

Чим небезпечна ПЛОСКОСТОПІСТЬ

Плоскостопість – це деформація стопи, при якій характерна підвищена плоскість її склепіння.

Склепіння стопи призначені для утримання рівноваги і захисту організму від струсів при ходінні. Завдяки наявності склепінь стопа спирається на підлогу трьома основними точками: п'яткова кістка і підстави 1-го та 5-го пальців стопи. При випрямленні склепінь стопа ущільнюється і спирається на підлогу всією своєю поверхнею, що призводить до погіршення її амортизуючих властивостей та розвитку симптомів плоскостопості у дитини.

Діти з плоскостопістю швидше втомлюються, скаржаться на біль в ногах під час прогулянки або пішого походу. З плином часу з'являється біль в спині через неправильне навантаження на хребет. Поступово розвивається сколіоз - вигин хребетного стовпа вправо або вліво.

Навіть невелике відхилення від норми може вплинути на здоров'я та фізичний розвиток дитини.

/Files/images/fzkultura/ploskostopst/250320161821.jpg

профілактика та Лікування плоскостопості

В даний час з проблемою плоскостопості стикається величезна кількість дітей. Саме тому важливо знати, як виявити проблему і чим можна допомогти дитині.
Щоб попередити формування плоскостопості, необхідно помірно навантажувати м’язи, ноги і стопи, кожен день приймати холодні ванни, ходити босоніж по землі, траві чи камінню. Особливо корисно ходити босими ногами, наприклад, з рихлою або нерівною поверхнею, це пояснюється тим, що під час пересування дитині незручно ставити стопу повністю на землю, і вона згинає пальці або стає на зовнішній край. Такі вправи допомагають зміцнювати стопи.
Ходити босими ногами можна не тільки на вулиці, але і в приміщенні. Тому багато батьків створюють фізичні тренажери власними руками. Так вони можуть убезпечити свою дитину, крім того, тренуватися можна і вдома. Наприклад, щоб зробити своїми руками доріжку, можна зшити довге полотно із клейонки та наповнити його різними невеликими предметами, крупами. Відмінно підійде для такої мети горох або квасоля, перловка або каштан.
В домашніх умовах діти можуть лазити по шведській стінці, яка є відмінним пристосуванням для профілактики плоскостопості у дитини, тому що варіантів вправ величезна кількість, тренуватися може все тіло.
Дітей слід постійно залучати до цікавих спортивних занятть, наприклад: стрибати через скакалку або бігати, займатися різними рухливими вправами, головне, щоб такі заняття не могли нашкодити дитині, враховуючи її фізичні можливості. Можна запропонувати дитині займатися танцями, відвідувати масажні процедури, вдома для масажу ніг використовувати різні предмети, які мають рифлену поверхнею.
Лікарі рекомендують для профілактики плоскостопості виконувати наступну вправу кілька разів в тиждень, захоплювати дрібні предмети на підлозі пальцями ніг і пересувати їх з одного місця на інше. Для таких вправ підійдуть різні кульки невеликого розміру, олівці або гудзики.
Всі методи профілактики повинні виконуватися і дотримуватися періодично, необхідно кожен рік перевіряти стан стоп дитини, створювати повноцінні і розвиваючі умови для оздоровчої фізкультури. Також, забезпечувати рекомендований фахівцями руховий режим і дотримуватися правил гігієни, не варто забувати і про фізичне виховання.
Рекомендується регулярно відвідувати лікаря-ортопеда, який може визначити передумови до неправильного формування стопи. В такому випадку лікар дає рекомендації, що дозволяють запобігти розвитку деформації стоп.
Лікування плоскостопості повинно бути тривалим і комплексним. По суті, це навіть не лікування, а певний спосіб життя.

Ортопедичні устілки

Ортопедичні устілки незамінні в лікуванні плоскостопості. Вони допомагають «розвантажити» стопу, правильно розподіливши навантаження. Устілки підбираються індивідуально, їх висота залежить від ступеня плоскості стопи.
Устілки слід поміщати не тільки в вуличне, але й в домашнє взуття (носити домашнє взуття при плоскостопості обов'язково!). В міру зростання та розвитку дитини, за рекомендацією ортопеда, змінюється розмір та форма ортопедичних устілок.

Ортопедичне взуття

При важкій плоскостопості дитині потрібні вже не устілки, а спеціальні ортопедичні черевики. Вони не тільки створюють фізіологічно правильну основу для стопи, але також фіксують гомілковостопний суглоб завдяки жорсткій внутрішній бічній підтримці.

Ванночки для ніг

Така процедура допомагає стопам на початкових етапах лікування плоскостопості. Щодня перед сном рекомендується влаштовувати теплі ванни для ніг (температура води 40-50 градусів) з морською сіллю. Тривалість процедури становить 20 хвилин. Після ванночок рекомендується виконання масажу - катання ногами спеціальних валиків або ходіння по килимку, який можна купити в ортопедичному салоні.

Фізіотерапія


Дитині з плоскостопістю проводять курси професійного масажу, призначають фізіотерапевтичне лікування: електрофорез, магнітотерапію, парафінові та озокеритові аплікації. Такі процедури покращують кровообіг, зміцнюють м'язи, зв'язки, та сприяють правильному формуванню стопи.
/Files/images/fzkultura/ploskostopst/getBlogImage.jpeg

Гімнастика при плоскостопості

Важливе значення в лікуванні плоскостопості відіграє лікувальна гімнастика.
/Files/images/fzkultura/ploskostopst/малюнок.jpg

Популярні комплекси вправ при плоскостопості

Комплекс 1

Початкове положення - стоячи.
Попросіть дитину присідати, не відриваючи п'яти від підлоги. Повторити вправу 4-6 разів.
Розкладіть на килимку морські камені, великі намистини, ґудзики та запропонуйте дитині походити по горбистій поверхні протягом 3-5 хвилин.
Запропонуйте дитині балансувати на м'ячі (під вашим контролем).
Попросіть дитину катати ногами качалку, сидячи на стільці.

Комплекс 2

Початкове положення - сидячи на стільці.
Нехай дитина покладе одну ступню на м'яч, а другу поставить на підлогу. Запропонуйте їй похитувати м'ячик ступнею вліво-вправо і вперед-назад. Повторити 5 разів.
Потім поміняти ноги і знову виконати вправу.
Запропонуйте дитині захопити м'яч обома ногами і утримувати кілька секунд в повітрі, потім покласти його на підлогу. Повторити 4-6 разів.

Комплекс 3

Початкове положення - сидячи на стільці, ступні стоять на підлозі.
Попросіть дитину провести великим пальцем правої ноги по передній поверхні гомілки лівої ноги знизу вгору. Повторити 5 разів.
Виконати те ж саме, помінявши ноги.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.