Шановні присутні!

Вже стало доброю традицією в кінці навчального року, заслуховувати звіти керівників установ перед громадськістю, батьками, колективом. Сьогодні, звітуючи за 2015— 2016 навчальний рік, хочу зупинитися на досягненнях, а також на питаннях, які потребують подальшого вирішення.

2015 — 2016 навчальний рік був не легким, але плідним. Вся робота колективу дошкільного навчального закладу була спрямована на подальше виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Програми «Дитина» та реалізації науково — методичної теми управління освіти “Формування світоглядних орієнтирів та духовно-моральних цінностей особистості в навчально-виховному процесі”.

Зробити дитинство щасливим — це, звичайно, проблема не одного дня. Ми підбиваємо певні підсумки, намагаючись з'ясувати, що зроблено в цьому році, чи є прогрес, накреслюємо перспективи на майбутнє.

Учасниками освітньо — виховного процесу були в середньому 185 дітей (при проектній потужності закладу 140 дітей). В закладі вже третій рік поспіль функціонує 8 груп: 1 група раннього віку, 6 садкових груп та одна спеціальна група для дітей з вадами мови. На численні запити батьків, за підримки управління освіти Прилуцької міської ради ми відкрили логопедичну групу, на сьогодні я не маю сумнівів, щодо правильності підбору кадрів по нашому закладу.

Але якою б не була матеріальна база закладу, які б не були створені умови для дітей, головним було є і буде - людський фактор. За 2015 — 2016 навчальний рік педагогічний колектив оновився як молодими і перспективними педагогами, так і педагогами з досвідом роботи. Всього в закладі працює 24 педагогічних працівника та 23 обслуговуючого персоналу. 18 педагогів мають вищу освіту, 6 середню спеціальну. 4 педагоги закладу мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 – першу кваліфікаційну категорію, 1 педагог має педагогічне звання «старший вихователь», 1 – «вихователь-методист».

Протягом навчального року значна увага приділялася зміцненню матеріально — технічної бази дошкільного навчального закладу. Найбільшим здобутком 2015-2016 року стало оновлення музичної зали. Над вирішенням даної проблеми постійно опікувалися як управління освіти Прилуцької міської ради так і Прилуцька міська рада, виконавчий комітет. На сьогодні ми маємо змогу бачити сучасний, просторий, естетичний музичний зал. А затишку та завершеності якому надає ковролін, придбаний за благодійні батьківські внески на суму 10000 грн. Користуючись нагодою, хочу подякувати батькам, за те що вони постійно йдуть нам на зустріч та надають посильну благодійну допомогу.

За рахунок благодійних внесків батьків було придбано іграшок на суму 8456 грн, м’якого інвентарю (гардини та полотенця) – 3735 грн, миючих засобів на суму – 8840 грн, канцелярських товарів – 12897 грн, проводилися поточні ремонти на суму 6129 грн : зокрема, у вересні 2015 року у закладі були замінені дерев’яні вікна на енергозберігаючі у групах першого поверху, а тому дані групи потребували косметичного ремонту як групової кімнати так і спальні, проводився поточний ремонт сантехнічного обладнання, заміна електропроводів, закуплялося вапно для побілки бордюрів та дерев, пальне для бензокосарки, завезено пісок на суму 600 грн. Тому щиро вдячна всім небайдужим людям, які нам допомагають.

Також вже за спонсорські кошти на суму 7890 грн. було оновлено меблі в кабінеті вчителя-логопеда (стінка, столи для дітей, стіл для педагога) та вихователя-методиста.

Зусилля педагогічного колективу в 2015-2016 навчальному році було спрямовано на вирішення таких завдань:

1. Формувати комунікативну компетентність дітей дошкільного віку.

2. Вдосконалювати систему роботи щодо формування основ здорового способу життя.

3. Продовжувати роботу по застосуванню нових підходів до організації та керівництва трудовою діяльністю та ранньою профорієнтацією дитини дошкільного віку.

Дані пріоритетні напрямки були розглянуті педагогічним колективом на педрадах: “Традиційний та інноваційний підходи до комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільників” (листопад 2015 р.), “Пріоритет – фізичне здоров’я вихованців” (лютий 2016 р.), “Праця – важливий засіб ранньої соціалізації дитини” (травень 2016 р.). Дані педагогічні ради були заплановані та проведені у нетрадиційних формах дискусійного клубу, круглого столу, практикуму, екскурсії-огляду.

Протягом 2015-2016 навчального року педагогічний колектив закладу активно пропагував власний досвід роботи.

Зокрема, 25 вересня 2015 року завідувач ДНЗ №29 Бондаренко Тетяна Володимирівна у складі делегації від Чернігівської області була запрошена на святкування Всеукраїнського Дня дошкілля до міста Києва. Тетяна Володимирівна відвідала різноманітні сучасні майстер-класи та семінари, виставки, оформлені педагогічними колективами, поспілкувалася з провідними науковцями України.

22-23 жовтня 2015 року завідувач закладу Бондаренко Т.В. прийняла участь в Х Міжнародній науково-практичній конференції "Психолінгвістика в сучасному світі", яка проходила в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті ім. Г. Сковороди. В ході даної конференції Тетяна Володимирівна презентувала доповідь з досвіду роботи з проблеми: «Розвиток мовлення дітей 5-го року життя засобами логоритміки».

24 листопада 2015 р. в Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д.Ушинського відбувся семінар для спеціалістів відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій, міських рад, методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) із питань дошкільної освіти з проблеми «Формування мовної особистості дитини дошкільного віку». На даному семінарі з досвіду роботи закладу виступила завідувач ДНЗ,яка презентувала напрацювання педагогів закладу з проблеми «Діагностико-корекційна робота мовного розвитку дитини дошкільного віку за методикою Л.О.Калмикової» в режимі інновацій як результат дослідно-експериментальної діяльності з теми «Розвиток мовленнєвої діяльності дітей дошкільного віку».

30 листопада 2015 року Тетяна Володимирівна була запрошена на Міжнародний форум«Науковці та освітяни України в ім’я стабільності та розвитку освіти», де отримала медаль за вагомий внесок у розвиток освіти та науки України. А розгорнута інформація про педагогічний колектив закладу та його досягнення вміщені в довідково-іміджеве видання «Науковці та освітяни України».

04 грудня 2015 року на базі дошкільного закладу пройшло засідання навчально-методичної мозаїки з проблеми «Діагностико-корекційна робота мовного розвитку дитини дошкільного віку» з досвіду впровадження діагностичного етапу інновації професора Лариси Олександрівни Калмикової.

6 квітня 2016 року керівник закладу була запрошена на Всеукраїнський науково-методичний семінар-практикум «Інновації в моральному вихованні дошкільників: обґрунтування специфіки і досвід впровадження», який проходив в ДНЗ №7 м. Переяслав-Хмельницький. Програма семінару включала в себе теоретичний модуль, в ході якого учасники мали змогу ознайомитися з інноваційною технологією морального виховання дошкільників "Дорога до Я-морального" (автор Лохвицька Любов Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, докторант Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова) тапрактичний модуль, що включав практичні перегляди фрагментів занять за даною інновацією.

Два педагоги закладу оформили власний досвід роботи у формі методичних рекомендацій. Зокрема, вихователем Хорлуновою І.М. досвід роботи з реалізації підрозділу програми «Дитина» - «Художня література» був оформлений у методичні рекомендації «Книжка – вихователь і учитель, або як допомогти дитині відкрити важливі смисли за допомогою художнього твору». Вихователем Котеленець О.І. з досвіду роботи видані методичні рекомендації на тему «Ознайомлення дітей з елементами грамоти на заняттях і в повсякденному житті».

Педагоги закладу активно пропагували власний досвід роботи у фаховій періодичній пресі, зокрема досвід роботи практичного психолога Поліщук Т.В. з проблеми «Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю» друкувався в газеті “Психолог дошкілля ” №7(липень)2015 р. Серія конспектів занять вихователя Хорт С.В. з проблеми формування здорового способу життя засобами здоров’язберігаючих технологій, що поєднуються з різними підрозділами програми «Дитина», друкувалися протягом року у газеті «Фантазії вихователя» №20, жовтень 2015 року та №4 (лютий) 2016 року.

Протягом 2015-2016 навчального року на базі дошкільного закладу відбулися три засідання міських методичних об’єднань.

Протягом року педагогічний колектив закладу приймав активну участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, за підсумками яких отримано грамоти та подяки:

1. Подяка управління освіти Прилуцької міської ради вихователю-методисту ДНЗ №29 Прокопенко Л. В. за ґрунтовну підготовку до огляду методичних кабінетів ДНЗ міста (грудень 2015 року);

2. Диплом управління освіти Прилуцької міської ради Прокопенко Л.В. переможцю міської виставки-конкурсу «Хіт-парад кращих проектів духовно-морального спрямування в освітніх закладах міста» (лютий 2016 року);

3. Подяка начальника управління освіти Прилуцької міської ради вчителю-логопеду Хантіль О.М., вихователям Котеленець О.І., Хаварчук М.О. за ґрунтовну підготовку до огляду кабінетів вчителів-логопедів та спеціальних груп для дітей з порушенням мовлення у дошкільних навчальних закладах міста (квітень 2016 року).

Для обдарованих дітей в закладі функціонували гуртки: гурток «Бебі-йога» для малят раннього віку та їх батьків (керівник інструктор з фізкультури Мох М.М.), театральна студія «Золотий ключик» (музичний керівник Падалка А.В.), танцювальна студія «Веселий черевичок» (музичний керівник Самаль О.В.), гурток духовно-морального спрямування «Стежиною віри і добра» (керівник практичний психолог Поліщук Т.В.), «Шашки» (керівник вихователь Котеленець О.І.).

У рамках Угоди про співпрацю ДНЗ №29 та Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №10, з нагоди Дня звільнення міста Прилуки від нацистських окупантів, вихованці старших груп ДНЗ №29 відвідали виставку присвячену учасникам АТО. Учні школи провели екскурсію по експозиції з фотографій, на яких зображені батьки учнів та колишні випускники, та дитячих малюнків присвячених АТО, а педагоги запропонували малятам намалювати власні малюнки для воїнів.

14 жовтня українці відзначають свято - День захисника України. Для дошкільників середніх та старших груп в ДНЗ №29 було організовано музично-спортивне свято "Ми козацького роду діти". Запрошеними гостями були вихованці патріотичного гуртка імені Івана Сірка при МБК (керівник Роман Зінченко).

Найулюбленіше свято дітей – свято Миколая. Святий Миколай щороку приходить у кожну хатину і обдаровує кожну дитину. В садочку батьки та колектив також долучилися до акції «Святий Миколай, я чекаю на тебе» приготувавши малятам солодкі подарунки та книги.

12 лютого 2016 року відбулася зустріч членів колективу з волонтерами та учасниками бойових дій на Сході країни. Запрошеними гостями були: Сакадьол Павло Олексійович, Шумський Олександр Анатолійович, Гнатченко Юрій Олексійович, Дуденок Олександр Миколайович, Купрій Віта Григорівна. Вони розповіли про волонтерський рух у місті Прилуки, про ті страшні події, які вони пережили в зоні АТО, виголосили слова вдячності землякам та дітям, які своєю підтримкою вселяли у них надію та віру. Колектив закладу та небайдужі батьки надали волонтерам посильну допомогу, а діти намалювали малюночки та листівки з своїми побажаннями миру та добра.

У рамках Угоди про співпрацю з Прилуцьким краєзнавчим музеєм 28 квітня 2016 року вихованці старшої групи №1 (вихователь Фабриченко З.С., Кизим Н.М.) та середньої групи №2 (вихователь Ляшенко А.А.) відвідали з екскурсією природничий відділ Прилуцького краєзнавчого музею. Малят вразила велика кількість представників флори та фауни Прилуцького краю.

У рамках Угоди про співпрацю з комунальним закладом «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр» 23 березня 2016 року вихованці старшої групи №1 (вихователі Фабриченко З.С., Кизим Н.М. інструктор з фізкультури Мох М.М., керівник музичний Самаль О.В.) були запрошені наспортивне свято "У гості до Оха та Аха". Дошкільники змагалися у естафетах, грали в ігри, танцювали, а по завершенню отримали медалі та солодкі подарунки. А 15 січня 2016 року проведена спільна музична розвага «До Баби Яги на гостини», в ході якої діти отримали заряд позитивних емоцій та подарунки.

Співпраця з батьками вихованців – важливий напрямок роботи колективу ДНЗ. Так 28 січня 2016 року в дошкільному навчальному закладі №29 пройшлинетрадиційні батьківські збори на тему "Тлумачення восьмипроменевої зірки або свята та звичаї українського народу". Запрошені були батьки всіх вікових груп і не просто як глядачі, а активні учасники. Завдяки натхненній праці музичних керівників, вихователів збори пройшли в теплій сімейній атмосфері. На сцені відбувалося театральне дійство за мотивами відомої п’єси та вплетіння героїв української сатири. Тітка Солоха та Стецько розповідали про восьмипроменеву зірку, як графічний символ українського календаря. Кожне свято приходило на зміну іншому, а батьки мали змогу самі розповісти про традиції та звичаї цих свят. Звучали пісні, заклички, колядки, батьки разом із героями дійства водили хороводи, брали активну участь в іграх відповідно до тематики свята. А в кінці Солоха та Стецько запросили батьків до столу, де всі мали змогу скуштувати різні смаколики, трав’яний чай та спілкуватися як одна дружна родина. Було багато сміху, радості, добрих слів вдячності за таку важливу роботу всього колективу.

24 лютого 2016 року вихователь Хорлунова І. М. провела майстер-клас для батьків середньої групи №1 « Іграшка для малюка». Переглянувши фото малюків, які із задоволенням граються на «кухні», вихователь запропонувала виготовити їжу із флісових серветок власноруч. Пояснивши, що іграшки із флісу не тільки міцні, практичні, а ще й дуже яскраві та реалістичні, що дозволить маленьким поварятам складати різноманітні страви і відмінно розвивати фантазію і кмітливість.Батькам дуже сподобалась ця ідея і вони із захопленням виготовляли для малят пельмені, вареники, яєчню, ковбаску, рибку, пасту фарфалле.

20 квітня 2016 року вихователем середньої групи №2 Ляшенко А.А. проведені нетрадиційні батьківські збори у формі майстер-класу, в ході яких батьки вчилися робити оберіг для дитини власними руками. До навчання були залучені такожвихователі інших груп дошкільного закладу.

12 травня 2016 року для батьків вихованців старших груп завідуючою закладу були організовані нетрадиційні збори на тему "Готуємося до школи". На збори були запрошені директор комбінату шкільного харчування "Шкільний" Бублик Наталія Іванівна, лікар-педітр Радченко Валентина Василівна та вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №9 Щербина Валентина Василівна. Також свої консультації надали практичний психолог ДНЗ №29 Поліщук Т.В. та вчитель-логопед Хантіль О.М.

Протягом 2015-2016 навчального року колектив приймав активну участь у загальноміських заходах: 26 вересня 2015 року колектив ДНЗ №29 приймав активну участь у Воздвиженському ярмарку і, зокрема, у Святі дерунів, що проходило на Театральній площі. 12 березня 2016 року у виставці обрядових ляльок на Центральній площі міста в рамках проведення загальноміського свята "Проводи Зими - зустріч Весни", та святі Вареників під час Миколиного ярмарку.

Активно функціонує сайт закладу, адміністратором якого є вихователь-методист Прокопенко Л.В., де відвідувачі можуть дізнатися про новини з життя садочка та отримати консультації.

Протягом навчального року обстановка в колективі була керованою, профспілковий комітет на чолі з головою профкому дбав про соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’ я працівників та дітей. Відповідно до заяв працівників виділялася матеріальна допомога, діти були забезпечені путівками та відпочинком за бажанням працівників. В усіх питаннях профспілковий комітет працював у тісній співпраці з адміністрацією закладу.

Окремо хотілося б виділити роботу медичної служби нашого закладу. Старша медична сестра Дорошенко Л. В., Ковшун М. В., та дільничний лікар Радченко В. В., постійно стежать за здоров’ям дітей, розробляють методи та прийми профілактики ГРВІ в осінньо — зимовий період і як результат, зниження захворюваності по закладу протягом останніх років. Медикаментами та фізіотерапевтичним обладнанням в основному заклад забезпечений, як за рахунок управління освіти Прилуцької міської ради так і за рахунок батьків.

Харчування дітей в дошкільному закладі здійснює комбінат шкільного харчування «Шкільний», директор Бублик Н.І. Яка постійно здійснює пильний контроль за роботою харчоблоку. Всі продукти завозяться вчасно, всі сертифіковані. Як наслідок жодного харчового отруєння за рік з вини харчоблоку. За першою вимогою Наталія Іванівна завжди приїздить і може надати як допомогу так і роз’яснення батькам.

Батьківський колектив в нашому закладі не є пасивним спостерігачем, а є дієвим органом управління. Відповідно до річного плану роботи проводилися спільні засідання, на яких вирішувалися питання, приймалися спільні рішення. Користуючись нагодою, хочеться подякувати всім батькам, а особливо голові батьківської ради Мох М. М. за розуміння і допомогу у вирішенні всіх питань. Я щиро дякую всім за плідну роботу.

Підсумовуючи вище зазначене, хочеться сказати, що в цьому році восени буде рівно 10 років, як я очолюю даний заклад. За цей час було досить багато зроблено, але головним своїм надбанням, я вважаю потужний педагогічний та батьківській колектив. За ці роки, ми змінювалися, отримували нагороди, сумували, якщо були поразки, та працювали над помилками, але залишалися завжди разом. Я щиро вдячна своєму колективу, за плідну роботу по навчанню і вихованню нашого українського підростаючого покоління.

Дякую за увагу.

/Files/images/direktor/zvt_2015/DSC03399.JPG /Files/images/direktor/zvt_2015/DSC03397.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.