Шановні присутні!

Вже стало доброю традицією в кінці навчального року, заслуховувати звіти керівників установ перед громадськістю, батьками, колективом. Сьогодні, звітуючи за 2017— 2018 навчальний рік, хочу зупинитися на досягненнях, а також на питаннях, які потребують подальшого вирішення.

2017 — 2018 навчальний рік був не легким, але плідним. Вся робота колективу дошкільного навчального закладу була спрямована на подальше виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Програми «Дитина» та реалізації науково — методичної теми управління освіти “ Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі ”.

Ми підбиваємо певні підсумки, намагаючись з'ясувати, що зроблено в цьому році, чи є прогрес, накреслюємо перспективи на майбутнє.

Учасниками освітньо — виховного процесу були в середньому 180 дітей (при проектній потужності закладу 140 дітей). В закладі вже п’ятий рік поспіль функціонує 8 груп: 1 група раннього віку, 6 садкових груп та одна спеціальна група для дітей з вадами мови. На численні запити батьків, за підримки управління освіти Прилуцької міської ради ми відкрили логопедичну групу, на сьогодні я не маю сумнівів, щодо правельності рішення, та щодо правельності підбору кадрів по нашому закладу.

Але якою б не була матеріальна база закладу, які б не були створені умови для дітей, головним було є і буде - людський фактор. Всього в закладі працює 24 педагогічних працівника та 23 обслуговуючого персоналу. 18 педагогів мають вищу освіту, 6 середню спеціальну. 4 педагоги закладу мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 – першу кваліфікаційну категорію, 1 педагог має педагогічне звання «старший вихователь», 2 – «вихователь-методист».

Протягом навчального року значна увага приділялася зміцненню матеріально — технічної бази дошкільного навчального закладу. Облаштована музична зала, а саме придбані гардини на суму 3513 грн, стільці – 8190 грн, ноутбук - 6615 грн, новорічні електрогірлянди – 1310 грн. Оновлені дитячі меблі по вікових групах: стільці дитячі у старшій групі №1 (3750 грн), дитячі меблі в старшій групі №2 (4540 грн), групі раннього віку (1900 грн), ІІ молодшій групі №1 (5305 грн), старшій групі №1 (5700 грн). Облаштований дитячий майданчик в ІІ молодшій групі №2 за кошти батьків. Користуючись нагодою, хочу подякувати батькам, за те що вони постійно йдуть нам на зустріч та надають посильну благодійну допомогу.

За рахунок благодійних внесків батьків придбано іграшок на суму 14956 грн, гардини на суму – 2650 грн, канцтовари – 925 грн, килимова доріжка – 253 грн, полотенця махрові - 600 грн, зроблено ремонт в старшій групі №1 (4000 грн) та середній групі №1 (4000 грн). Тому щиро вдячна всім небайдужим людям, які нам допомагають.

Зусилля педагогічного колективу в 2016-2017 навчальному році було спрямовано на вирішення таких завдань:

1. Формувати у дітей почуття національної свідомості шляхом ознайомлення їх з природою рідного краю

2. Спрямувати роботу колективу на організаційно – технічне та інформаційне забезпечення діяльності, спрямованої на підтримку обдарованих дітей

3. Здійснювати інтелектуальний розвиток дошкільників в процесі навчання елементарними математичними уявленнями

Дані пріоритетні напрямки були розглянуті педагогічним колективом на педрадах: “ Природа – важливий засіб розвитку, виховання та навчання дитини” (листопад 2017 р.), “ Плекаємо обдарованість” (лютий 2018 р.), “Інтелектуальний розвиток старших дошкільників у процесі формування елементарних математичних уявлень” (травень 2018 р.). Дані педагогічні ради були заплановані та проведені вихователем-методистом Прокопенко Л.В. у нетрадиційних формах педагогічної ярмарки, інтерактивної гри, методичного фестивалю, екскурсії-огляду, виставки.

Різносторонньо працювати над пріоритетними завданнями допомогли і відкриті покази: Заняття з розділу «Дитина в природному довкіллі» програми «Дитина» (листопад, вихователь Кизим Н. М.) Тенінг «Самооцінка» (лютий практичний психолог Поліщук Т. В.), гурткова робота (березень Падалка А. В., Самаль О. В., Мох М. М.) Використання інноваційних технологій для інтелектуального розвитку дітей раннього віку (квітень Хантіль Н. А.)

Протягом року активно працювала творча група педагогів дошкільного закладу з теми « Гурткова робота в дошкільному закладі». Членами творчої групи розроблені методичні рекомендації по використанню конструкторів LEGO на різних етапах адаптаційного періоду, також використання конструктора як засобу формування пізнавальної сфери дітей дошкільного віку.

Функціонування «Школи молодого вихователя» з проблеми «Пізнаємо світ разом», під керівництвом вихователя-методиста Прокопенко Л.В., мало на меті надання методичної допомого молодим педагогам.

Психологічний тренінгдля створення команди в педагогічному колективі «Дружба та братство – найбільше багатство», організований практичним психологом Поліщук Т.В. у листопаді 2016 року, виявив здатність педагогів закладу працювати в команді, у будь-який момент прийти на допомогу один одному.

Протягом 2016-2017 навчального року педагогічний колектив закладу активно пропагував власний досвід роботи.

20-21 жовтня 2016 року завідувач закладу Бондаренко Т.В. прийняла участь в ХІ Міжнародній науково-практичній конференції"Психолінгвістика в сучасному світі", яка проходила в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті ім. Г. Сковороди. В ході даної конференції Тетяна Володимирівна презентувала доповідь з досвіду роботи з проблеми: «Розвиток мовлення дошкільників засобами художньої літератури».

Два педагоги закладу оформили власний досвід роботи у формі методичних рекомендацій. Зокрема, вихователем Хорт С.В. досвід роботи з впровадження інноваційних технологій аромотерапія, кольоротерапія, музикотерапія був оформлений у методичні рекомендації «Формування здорового способу життя дітей старшого дошкільного віку», які схвалені рішенням науково-методичної ради ЧОІППО (протокол №4 від 08.12.2016 року). Вихователем Ляшенко А.А. з досвіду роботи видані методичні рекомендації на тему «Роль сенсорного виховання у розумовому розвитку дітей дошкільного віку», протокол науково-методичної ради ММЦ управління освіти Прилуцької міської ради від 01.02.2017 року №3.

Педагоги закладу активно пропагували власний досвід роботи у фаховій періодичній пресі, зокрема інтегроване заняття для дітей старшого дошкільного віку «Хліб – святість рідної землі», автор вихователь Ляшенко А.А. надруковане в газеті “Дитячий садок” №8 (квітень) 2017 року, а педагогічний проект «Хліб – всьому голова» в газеті «Дитячий садок. Управління» №2 (квітень) 2017 року. В журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу» №12’2016 рік надруковані матеріали з досвіду роботи завідувача Бондаренко Т.В. на тему «Діагностика мовленнєвого розвитку».

Рецензування є важливою частиною сучасного наукового процесу. Для прогресу науки дуже важливо, щоб методи досліджень і результати були детально вивчені для прийняття рішення про найкращий напрямок розвитку майбутніх досліджень. Якщо дослідження пройшло рецензування та прийнято до публікації, вчені та читачі можуть бути впевнені, що дослідження відповідає певним стандартам і дослідженню можна довіряти. Тому Бондаренко Тетяна Володимирівна, завідувач дошкільного навчального закладу, стала рецензентом навчально-методичного посібника професора Лариси Олександрівни Калмикової «Формування у дітей старшого дошкільного віку мовленнєвої діяльності: діагностико-розвивальний комплекс». У даному посібнику висвітлюється методика діагностики дитячого мовлення і передбачувані рівні його розвинутості, що пройшла апробацію в ході дослідно-експериментальної діяльності в ДНЗ №29. Даний посібник схвалено для використання в ДНЗ комісією з дошкільної педагогіки і психології НМР з питань освіти МОН України (лист ІМЗО від 13.06.2016 року №2.1/12-Г-362).

Протягом 2016-2017 навчального року на базі дошкільного закладу відбулися два засідання міських методичних об’єднань та засідання майстер-класу.

31 серпня 2016 року на базі ДНЗ №29 відбулося ММО вихователів старших груп, керівник вихователь-методист Прокопенко Л.В. Для слухачів методичного об’єднання був проведений методичний коментар «Плануємо роботу з дітьми» (за матеріалами інструктивно-методичних рекомендацій «Організація освітньої роботи в ДНЗ у 2016-2017 н.р.»), організовано діалог «Особливості фізичного та психічного розвитку дітей 6 р.ж.» та методичні нототки «Нова редакція освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»: структура та новизна», Концепція реалізації науково-методичної теми управління освіти на 2016-2021 р.р.

30 березня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу №29 відбулося чергове засідання міського методичного об’єднання вихователів старших груп з проблеми «Ігрова діяльність дітей дошкільного віку» (керівник Прокопенко Л.В., вихователь-методист ДНЗ №29). В ході засідання присутні мали змогу ознайомитися з системою роботи вихователя ДНЗ №29 Ляшенко А.А. Вихователь презентувала інсценізацію за змістом авторського художнього твору «Весняна казка», з використанням різних видів театру, а також наповнення предметно-ігрового розвивального середовища групи для здійснення ігрової діяльності з дошкільниками.

15 лютого 2017 року на базі дошкільного закладу відбувся майстер-клас для педагогічних працівників міста з проблеми: «Здоровий спосіб життя – як передумова для розвитку різних сторін життєдіяльності особистості», керівник вихователь Хорт С.В. В рамках засідання вихователем представлена презентація з досвіду роботи «Музикотерапія, кольоротерапія, аромотерапія, їх вплив на здоров’я дитини», відеоогляд роботи з дітьми «Один день здоров’я з життя дитини в дитячому садку», а також презентовано колегам розвивальне середовище для здійснення фізкультурно-оздоровчої роботи.

Протягом року педагогічний колектив закладу приймав активну участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, за підсумками яких отримано грамоти та подяки:

1. Диплом І ступеня управління освіти Прилуцької міської ради нагороджено Прокопенко Л.В. вихователя-методиста, керівника творчої групи, переможця міського етапу обласного фестивалю-конкурсу «Дошкільний навчальний заклад – осередок історії та традицій рідного краю» у номінації «Українознавство»;

2. Грамота управління освіти Прилуцької міської ради нагороджено танцювальний колектив «Веселі черевички» (керівник музичний Падалка А.В.), лауреатів міського фестивалю «Віночок дитячих талантів» у номінації «Український танок»;

3. Участь у міському огляді-конкурсі на кращий проект «Спадщина» (вихователь-методист Прокопенко Л.В.);

4. Участь у Всеукраїнському фестивалі-огляді кращого досвіду з організації просвіти батьків вихованців ДНЗ «Джерело батьківських знань» (практичний психолог Поліщук Т.В.).

Для обдарованих дітей в закладі функціонували гуртки: гурток з аеробіки «Грація» (керівник інструктор з фізкультури Мох М.М.), театральна студія «Золотий ключик» (керівник музичний Падалка А.В.), танцювальна студія «Веселий черевичок» (керівник музичний Самаль О.В.), гурток духовно-морального спрямування «Стежиною віри і добра» (керівник практичний психолог Поліщук Т.В.), «Шашки» (керівник вихователь Ляшенко А.А.).

Протягом 2016-2017 навчального року 3 педагогічних працівника були проатестовані: 1 педпрацівник на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», 1 – на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії», 1 – на підтвердження раніше встановленого 9 тарифного розряду та раніше присвоєного педагогічного звання «вихователь-методист».

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності 5 педагогів були направлені на курси підвищення вкаліфікації при ЧОІППО: Хорт С.В., Васильєва О.А., Хорлунова І.М., Шуляк О.В., Хантіль Н.А.

У 2016-2017 н.р. колектив закладу розпочав роботу над реалізацією І етапу нової науково-методичної темиуправління освіти Прилуцької міської ради “Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі ”. А тому одним із завдань дошкільного навчального закладу на 2016-2017 н.р. було визначено: здійснювати національно-патріотичне виховання дітей засобами художньо-продуктивної діяльності.
Робота над науково-методичною темою розпочалася з розробки концепції, корекції планів роботи дошкільного навчального закладу з урахуванням даної проблеми, вивчення науково-методичної літератури та створення каталогу літературних та наукових джерел.

Згідно з річним планом роботи ДНЗ для реалізації даного завдання проводилася різнопланова робота: проведена педагогічна рада«Виховання патріотичних почуттів дошкільників засобами зображувальної діяльності» та відкритий показ інтегрованого заняття «В гості до пензлика» вихователем Макотрою О.М. (травень 2017 р.). Проведено тематичне вивчення стану зображувальної діяльності (березень 2017 р.). Організовані консультації для педагогічних працівників. У травні 2016 року, з метою обміну досвідом, організована екскурсія-огляд осередків образотворчої діяльності вікових груп, проведений методичний фестиваль «Нетрадиційні техніки малювання – стимул до творчості». Вихователем-методистом проведене заключне діагностування педагогічних працівників (травень 2017 року).

Протягом 2016-2017 н.р., відповідно до річного плану роботи закладу, організовані загальні заходи для дітей, а саме 1 вересня - День Знань, 27 вересня – музично-спортивне свято «Барви дитинства», в ході якого малята співали пісень, танцювали, грали в ігри, а найголовніше подарували один одному вітальні листівки виготовлені власноруч та гарні побажання.

12 жовтня для вихованців старшої групи №2 та їх батьків (вихователь Ляшенко Алла Анатоліївна, інструктор з фізкультури Мох Марина Миколаївна) було проведене музично-спортивне свято "Козацькі забави". На свято була запрошена директор Прилуцького краєзнавчого музею - Зоць Тетяна Миколаївна, яка доступно розповіла про історію Прилуцького козацького полку, побут та одяг козаків та принесла цікаві музейні експонати: стрілу, люльки-носогрійки та патронтаж часів козацької слави. До всіх експонатів малята мали змогу доторкнутися та розглянути.

Екскурсії вихованців за межі дошкільного закладу сприяють розширенню їх соціального досвіду. З цією метою 15 листопада 2016 року вихованці старших груп дошкільного закладу відвідали з екскурсією Прилуцьку міську бібліотеку для дітей імені ПавлаБілецького-Носенка. Малята познайомилися з професією бібліотекара, вивчили правила поводження з книгами та зазирнули у цікавий та фантастичний світ дитячої книжки.

Знайти справу, яка захопить тебе на все життя, дуже важливо.Тому 29 листопада 2016 року вихованці старших груп дошкільного закладу відвідали з екскурсією Центр науково-технічної творчості молоді. Дошкільники зайшли укожну майстерню, побачили як з рейок, пінопласту, паперу з'являютьсямакети літаків, кораблів, ракет, повітряних зміїв. А вироби гуртка кераміки та бісероплетіння захопили малят своєю красою.

7 грудня 2016 року працівники дошкільного закладу та діти були запрошені до комбінату шкільного харчування "Шкільний" на майстер-клас по виготовленнюпечива до Дня Святого Миколая. Весь шлях від розкочування тіста до прикрашання готових виробів поряд з дошкільниками були досвідчені кондитери, які показували та роз'яснювали кожен етап роботи. Отримані позитивні враження надовго залишаться у пам'яті дітей.

Напередодні великого християнського свята - Різдва Христового (05.01.2017 року) вихованці старших груп дошкільного закладу відвідали з екскурсією Густинський Свято-Троїцький монастирь. Дошкільники дізналися більше зісторіїсвята, почули розповідь про те, як потрібно святкувати Різдво.

19 грудня 2016 року у рамках співпраці з Прилуцьким гуманітарно-педагогічним коледжем ім. І.Я. Франка та з нагоди Дня Святого Миколая, студентами дошкільного відділу для малят закладу презентованавистава «Із неба в український край іде Святий Миколай».Разом зі Святим Миколаєм до дітей завітало багато казкових персонажів, з якими вони співали, танцювали та грали в ігри.

Співпраця з батьками вихованців – важливий напрямок роботи колективу ДНЗ.

В якій школі буде навчатися дитина? В якій гурток записатися? Де найкраще розвинути здібності та обдарування? Такі запитання ставлять собі батьки випускників постійно. Щоб відповісти хоча б на частину запитань, завідувачем дошкільного закладу Бондаренко Т.В. 10 листопада 2016 року були організовані батьківські збори на тему "Скоро до школи". Перед батьками виступили: директор ЗОШ І-ІІІ ст. №10 Правосуд Олександр Михайлович, директор ЦНТТМ Фроленко Ігор Станіславович, керівник гуртка Айкідо ЦТДЮ Дяченко Світлана Сергіївна. Батьки майбутніх першокласників мали змогу більше дізнатися про школу №10: навчальний процес,гуртки, загальні заходи, що проходять у школі, кращих випускників тощо, атакож позашкільну освіту: гуртки центру науково-технічної творчості молоді та центру творчості дітей та юнацтва.

9 лютого 2017 року напередодні Дня Святого Валентина та свята Стрітення вихователями середньої групи №1 Макотрою О. М. та Дем'яненко К. О. проведені батьківські збори, в ході яких мамою вихованки групи Василенко Людмилою Андріївною організований майстер-клас по виліпленнюз тіста стрітенських жайворонків, а також запропоновано батькам виготовити валентинку власними руками з використанням найрізноманітніших матеріалів.

07 квітня 2017 року вихователі середньої групи №2 Хорт С. В. та Шуляк О. В. запросили батьків до гри "Чи знаю я свою дитину". Суть гри полягала в перевірці батьків на предмет розуміння власних дітей. Як дитина буде вести себе в тій чи іншій ситуації, яка їжа для неї найулюбленіша, в які ігри вона грає - все це повинні знати батьки, щоб перемогти в грі "Я знаю свою дитину" і отримати головний приз - звання "Кращої сім'ї". В ході зборів батьки дізналися про своїх малюків багато цікавого і з гордістю могли сказати - ЦЕ МОЯ ДИТИНА!

Протягом 2016-2017 навчального року колектив дошкільного закладу приймав активну участь у загальноміських заходах: 24 вересня 2016 року у Воздвиженському ярмарку, презентувавши разом з ДНЗ №27 та ЗОШ І-ІІІ ст. №9 район 273 кварталу. 25 лютого 2017 року у виставці обрядових весняних дерев на Центральній площі міста в рамках проведення загальноміського свята "Проводи Зими - зустріч Весни".

Активно функціонує сайт закладу, адміністратором якого є вихователь-методист Прокопенко Л.В., де відвідувачі можуть дізнатися про новини з життя садочка та отримати консультації.

Протягом навчального року обстановка в колективі була керованою, профспілковий комітет на чолі з головою профкому дбав про соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’ я працівників та дітей. Відповідно до заяв працівників виділялася матеріальна допомога, діти були забезпечені путівками та відпочинком за бажанням працівників. В усіх питаннях профспілковий комітет працював у тісній співпраці з адміністрацією закладу.

Окремо хотілося б виділити роботу медичної служби нашого закладу. Старша медична сестра Дорошенко Л. В., Ковшун М. В., та дільничний лікар Радченко В. В., постійно стежать за здоров’ям дітей, розробляють методи та прийми профілактики ГРВІ в осінньо — зимовий період і як результат, зниження захворюваності по закладу протягом останніх років. Медикаментами та фізіотерапевтичним обладнанням в основному заклад забезпечений, як за рахунок управління освіти Прилуцької міської ради так і за рахунок батьків.

Харчування дітей в дошкільному закладі здійснює комбінат шкільного харчування «Шкільний», директор Бублик Н.І., яка постійно здійснює пильний контроль за роботою харчоблоку. Всі продукти завозяться вчасно, всі сертифіковані. Як наслідок жодного харчового отруєння за рік з вини харчоблоку. За першою вимогою Наталія Іванівна завжди приїздить і може надати як допомогу так і роз’яснення батькам.

Батьківський колектив в нашому закладі не є пасивним спостерігачем, а є дієвим органом управління. Відповідно до річного плану роботи проводилися спільні засідання, на яких вирішувалися питання, приймалися спільні рішення. Користуючись нагодою, хочеться подякувати всім батькам, а особливо голові батьківської ради Мох М. М. за розуміння і допомогу у вирішенні всіх питань. Я щиро дякую всім за плідну роботу.

Підсумовуючи вище зазначене, хочеться сказати, що в цьому році восени буде рівно 11 років, як я очолюю даний заклад. За цей час було досить багато зроблено, але головним своїм надбанням, я вважаю потужний педагогічний та батьківській колектив. За ці роки, ми змінювалися, отримували нагороди, сумували, якщо були поразки, та працювали над помилками, але залишалися завжди разом. Я щиро вдячна своєму колективу, за плідну роботу по навчанню і вихованню нашого українського підростаючого покоління.

Дякую за увагу.

/Files/images/direktor/zvt_2016/20160617_163452.jpg /Files/images/direktor/zvt_2016/20160617_163634.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.