Шановні присутні!

Вже стало доброю традицією в кінці навчального року, заслуховувати звіти керівників установ перед громадськістю, батьками, колективом. Сьогодні, звітуючи за 2017— 2018 навчальний рік, хочу зупинитися на досягненнях, а також на питаннях, які потребують подальшого вирішення.

2017 — 2018 навчальний рік був не легким, але плідним. Вся робота колективу дошкільного навчального закладу була спрямована на подальше виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Програми «Дитина» та реалізації науково — методичної теми управління освіти “ Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі ”.

Зробити дитинство щасливим — це, звичайно, проблема не одного дня. Ми підбиваємо певні підсумки, намагаючись з'ясувати, що зроблено в цьому році, чи є прогрес, накреслюємо перспективи на майбутнє.

Учасниками освітньо — виховного процесу були в середньому 180 дітей (при проектній потужності закладу 140 дітей). В закладі вже п’ятий рік поспіль функціонує 8 груп: 1 група раннього віку, 6 садкових груп та одна спеціальна група для дітей з вадами мови.

Але якою б не була матеріальна база закладу, які б не були створені умови для дітей, головним було є і буде - людський фактор. За 2017 — 2018 навчальний рік педагогічний колектив закладу оновився молодими педагогами. Всього в закладі працює 24 педагогічних працівника та 23 обслуговуючого персоналу. 18 педагогів мають вищу освіту, 6 середню спеціальну. 4 педагоги закладу мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 – першу кваліфікаційну категорію, 1 педагог має педагогічне звання «старший вихователь», 2 – «вихователь-методист».

Протягом навчального року значна увага приділялася зміцненню матеріально — технічної бази дошкільного навчального закладу.

Відповідно до статті 79 Закону України "Про освіту" джерелами фінансування суб’єктів освітньої діяльності можуть бути добровільні внески у вигляді коштів фізичних осіб (батьків).

Так, для зміцнення і модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу за період з 01.09.2017 року по 01.06.2018 року батьки вихованців надали матеріальної допомоги на загальну суму 63832 грн, а саме:

1. Проведені ремонти (завезення піску, встановлення 4 мийок, 2 раковин, частковий ремонт системи каналізації, утеплення туб, фарбування паркану та пожежних драбин, бетонування вхідних східців) на суму – 22917 грн.

2. Придбання миючих засобів - 3024 грн.

3. Забезпечення канцтоварами - 5276 грн.

4. Придбано м’який інвентар (гардини, рушники, килимові доріжки) на суму 4826 грн.

5. Придбано іграшки на суму 4689 грн.

6. Придбано меблі у групи на суму 23100 грн :

- група раннього віку – шафа-стінка дитяча

- середня група №1 - шафа кухонна дитяча

- середня група №2 - шафа дитяча

- старша група №2 – диван, лавочки, шафа кухонна

- логопедичний кабінет – дитячі стільчики, столи.

Всі матеріальні цінності подаровані батьками обліковані через бухгалтерію управління освіти відповідними актами та внесені в книгу обліку матеріальних цінностей ДНЗ (КТ) №29.

Зусилля педагогічного колективу в 2017-2018 навчальному році було спрямовано на вирішення таких завдань:

1. Формувати у дітей почуття національної свідомості шляхом ознайомлення їх з природою рідного краю.

2. Спрямувати роботу колективу на організаційно-технічне та інформаційне забезпечення діяльності, спрямованої на підтримку обдарованих дітей.

3. Здійснювати інтелектуальний розвиток дошкільників в процесі навчання елементарним математичним уявленням.

Дані пріоритетні напрямки були розглянуті педагогічним колективом на педрадах: “Природа – важливий засіб розвитку, виховання та навчання дитини” (листопад 2017 р.), “Плекаємо обдарованість” (лютий 2018 р.), “Інтелектуальний розвиток старших дошкільників у процесі формування елементарних математичних уявлень” (травень 2018 р.). Дані педагогічні ради були заплановані та проведені вихователем-методистом Прокопенко Л.В. у нетрадиційних формах брейн-рингу, майстер-класу, конкурсу педагогічної майстерності, екскурсії-огляду, виставки.

Різносторонньо працювати над пріоритетними завданнями допомогли і відкриті покази: комбіноване заняття з розділу «Дитина в природному довкіллі» на тему «У гості до бабусі» (вихователь Кизим Н.М., листопад 2017 року), психологічний тренінг «Твоя самооцінка» (практичний психолог Поліщук Т.В., лютий 2018 року), заняття гуртків (керівники: інструктор з фізкультури Мох М.М., керівники музичні Падалка А.В., Самаль О.В., березень 2018 року), заняття з використанням інноваційних технологій для інтелектуального розвитку дітей раннього віку «У пошуках Колобка» (вихователь Хантіль Н.А., травень 2018 року).

Функціонування «Школи молодого вихователя» з проблеми «Образотворча діяльність дітей дошкільного віку», під керівництвом вихователя-методиста Прокопенко Л.В., мало на меті надання методичної допомого молодим педагогам. Учасники «Школи» отримали консультацію на тему «Значення, завдання і зміст ліплення в дитячому садку. Методика ліплення у різних вікових групах», прийняли участь у практикумах на теми «Прийоми ліплення», «Предметна аплікація», «Декоративна аплікація», «Декоративне малювання», методичній вітальні «Сюжетна аплікація».

В ході майстер-класу на тему «Поняття «інтегроване заняття», особливості його змісту та структури» вихователь-методист сприяла формуванню у педагогів уявлень про формальні, структурні та змістовні ознаки інтегрованого заняття, особливості його проведення в умовах ДНЗ. Також було детально розглянуто поняття «інтегроване заняття», опрацьована теорія та практика проведення інтегрованих занять, обговорені особливості використання інтелектуальних карт як структурної основи інтегрованого заняття.

Три засідання школи психологічного мінімуму на тему «Здорові діти – здорова нація» були присвячені проблемам дитячих страхів, причин їх виникнення та профілактики, причинам виникнення енурезу у дітей дошкільного віку та лікуванню, а також темі домашнього насильства, його видам та наслідкам. Дана форма робота практичного психолога з кадрами сприяла формуванню розуміння педагогів про психологічне здоров’я дитини.

Семінар «Розвиток особистості – основний показник якості освіти», проведений вихователем-методистом Прокопенко Л.В. у вересні 2017 року, мав на меті ознайомити педагогічних працівників з особливостями моніторингу якості освіти у різних вікових групах, уточнити уявлення про поняття «моніторинг» та «якість», ознайомити з особливостями моніторингу якості освіти, також детально опрацювати зміст і вимоги Інструкції до кваліментричної моделі оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку, набуття практичних навичок роботи з програмою оцінювання рівня розвитку дитини.

Проведення конкурсу педагогічної майстерності «Скриня творчості педагога» сприяв розвитку креативності у педагогічних працівників, демонструванню творчого хобі.

В ході засідань арт-студії «Світ паперових чудес у техніці орігамі», вихователь Шуляк О.В. сформувала у колег уявлення про орігамі, історію його виникнення. Познайомила з видами паперу та його фактурою. Вправляла у застосуванні різних прийомів конструювання з паперу.

Протягом 2017-2018 навчального року директор закладу дошкільної освіти пропагувала досвід роботи по впровадженню в практику роботи авторської програми професора Л.О. Калмикової «Розвиток мовленнєвої діяльності дітей дошкільного віку» .

26-27 жовтня 2017 року Бондаренко Т.В. прийняла участь в ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції "Психолінгвістика в сучасному світі", яка проходила в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті ім. Г. Сковороди. В ході даної конференції Тетяна Володимирівна презентувала доповідь з досвіду роботи з проблеми: «Розвиток мовлення дошкільників засобами казкотерапії».

Протягом року педагогічний колектив закладу приймав активну участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, за підсумками яких отримано грамоти та подяки:

1. Подяка управління освіти Прилуцької міської ради Котеленець Ользі Іванівні та Хаварчук Марії Олександрівні вихователям спеціальної групи для дітей з вадами мовлення за участь у міському огляді-конкурсі куточків патріотичного виховання в ЗДО;

2. Грамотою управління освіти Прилуцької міської ради нагороджений оркестр «Веселі музики» (керівники музичні Падалка А.В., Самаль О.В.), переможці міського фестивалю «Віночок дитячих талантів» у номінації «Гра на дитячих музичних інструментах»;

Для обдарованих дітей в закладі функціонували гуртки: гурток з аеробіки «Грація» (керівник інструктор з фізкультури Мох М.М.), театральна студія «Золотий ключик» (керівник музичний Падалка А.В.), танцювальна студія «Веселий черевичок» (керівник музичний Самаль О.В.), гурток духовно-морального спрямування «Стежиною віри і добра» (керівник практичний психолог Поліщук Т.В.), «Шашки» (керівник вихователь Хорлунова І.М.).

У 2017-2018 н.р. колектив працював над реалізацією ІІ етапу науково-методичної теми управління освіти Прилуцької міської ради “Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі ”.

А тому одним із завдань дошкільного навчального закладу на 2017-2018 н.р. було визначено як: формувати у дітей почуття національної свідомості шляхом ознайомлення їх з природою рідного краю.

Згідно з річним планом роботи ЗДО для реалізації даного завдання проводилася різнопланова робота: проведена педагогічна рада«Природа – важливий засіб розвитку, виховання та навчання дитини» та відкритий показ інтегрованого заняття «До бабусі на гостину» вихователем Кизим Н.М. (листопад 2017 р.). Проведено тематичне вивчення стану роботи педагогів по ознайомленню дошкільників з природою рідного краю (листопад 2017 р.). Організовані консультації для педагогічних працівників. У листопаді 2017 року, з метою обміну досвідом, організована екскурсія-огляд екологічних стежин та додатків до них. У ході педагогічної ради вихователем-методистом проведений брейн-ринг «Ми діти твої, Україно!». Вихователем-методистом проведене заключне діагностування педагогічних працівників (листопад 2017 року).

На сайті функціонує рубрика «Виховуємо патріотів».

Також приймали активну участь у конкурсах, зокрема вихователі спеціальної групи для дітей з вадами мови Котеленець О.І. та Хаварчук М.О. отримали подяку управління освіти Прилуцької міської ради за участь у конкурсі на кращий патріотичний осередок.

Дитячий оркестр «Веселі музики» під керівництвом керівників музичних Падалки А.В. та Самаль О.В. стали переможцями фестивалю дитячої творчості «Віночок дитячих талантів» у номінації «Гра на дитячих музичних інструментах».

Загальні заходи для дітей та їх батьків найбільше сприяють патріотичному вихованню, а тому 16 жовтня 2017 року для вихованців старшої групи №2 та їх батьків (вихователь Макотра О.М, інструктор з фізкультури Мох М. М.) було проведене музично-спортивне свято "Козацькі забави". На свято були запрошені вихованці патріотичного гуртка ім. Івана сірка при МБК (керівник Роман Зінченко).

11 жовтня 2017 року відбулося родинне свято «Картопляний бал» у середній групі №1 (вихователь Пунько С.В., керівник музичний Самаль О.В.). Адже основним продуктом харчування українців є картопля.

Напередодні Дня Збройних сил України, 05 грудня 2017 року у Міжнародний День волонтера відбулася зустріч батьків вихованців закладу та членів колективуз волонтерами - учасниками громадської організації "ПатріотПрилуки", а самеДуденкомОлександром - головоюорганізації, Купрій Вітою- заступником голови, а також учасниками даної організації. Вони розповіли про волонтерський рух у місті Прилуки, виголосили слова вдячності землякам та дітям, які своєю підтримкою вселяють у воїнів надію та віру. Колектив закладу та небайдужі батьки підготували солодкі подарунки до Дня Святого Миколая, а малята власноруч виготовили янголів-охоронців для воїнів.

Всесвітній день вишива́нки—свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третійчетвертравня (будній день). Колектив ЗДО№29 та вихованці садочка також долучилися до даного свята одягнувши вишиванки.

Екскурсії за межі закладу освіти сприяють соціалізації дітей дошкільного віку та всебічному розвитку дошкільника.

У переддень 8-9 травня - коли вся Україна святкуватиме День пам'яті і примирення та День Перемоги - вихованці старшої групи №1 та колектив закладу дошкільної освітивідвідали з екскурсією військово-історичний музей школи №10. Педагог-організатор Лесик Наталія Анатоліївна провела змістовну екскурсію, розповівшипро кожен експонат і, зокрема, про 42 прапори з зони АТО.Метою заходу стало вшанування пам'яті ветеранів війни та учасників АТО, а також виховання у підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини.

Комбінат шкільного харчування "Шкільний 24 квітня2018 року надав можливість вихованцям середньої групи №2 (вихователь Хорт Світлана Вадимівна) на власні очі побачити, як створюються їхні улюблені тістечка та печиво. Радості дітей не було меж - вони з задоволенням взяли участь у майстер-класі по прикрашанню печива. Особливо ж дітей вразило те, що власноруч виготовлені солодощі вони отримали в подарунок.

Як відзначають психологи, формування мотиваційної готовності до школи є запорукою успіху в подальшому навчанні дитини. Тому педагогічний колектив нашого закладу активно працює в даному напрямку.17 квітня 2018 року вихованці старших групбули запрошені дозагальноосвітньої школиІ-ІІІ ст. №9. Для малят була проведена екскурсія до бібліотеки, української світлиці, спортивного залу, майстерень, кабінету практичного психолога, по шкільних класах. На хвильку дошкільнята відчули себе першокласниками і, як виявилося, це зовсім не страшно, а навіть цікаво.

5 червня 2018 року вихованці старшої групи №2 (вихователь Шуляк Оксана Володимирівна) відвідалиблагодійнувиставкуіграшок Андрія Лісового «Повір у себе», яка налічує 246 шт.!!!

Співпраця з батьками вихованців – важливий напрямок роботи колективу ДНЗ.

15травняв закладі дошкільної освіти були організованібатьківські збори на тему "Скородо школи". Збори були проведенінетрадиційно, а тому батьки мали змогу відчути себе першокласниками, побувавши на уроках з грамоти, математики, ознайомлення з довкіллям. Також перед батьками виступили: директорзакладу - Бондаренко Тетяна Володимирівна, вихователь-методист Прокопенко Людмила Вікторівна, практичний психолог - Поліщук Таміла Володимирівна, вчитель-логопед - Сич Валентина Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. №9 Варченко Алла Василівната лікар-педіатр Радченко Валентина Василівна. А ще батьки мали змогу переглянути роботу гуртків: виступ оркестру "Веселі музики", який став переможним під час міського фестивалю дитячої творчості "Віночок дитячих талантів" (керівники Самаль Оксана Володимирівна та Падалка Антоніна Василівна), а також гуртка з аеробіки "Грація" (керівник інструктор з фізкультури Мох Марина Миколаївна).

Протягом 2017-2018 навчального року колектив дошкільного закладу приймав активну участь у загальноміських заходах: 24 вересня 2017 року у Воздвиженському ярмарку, оформивши на алеї Забашти композицію «Смакуємо по-українськи», представивши увазі відвідувачів ярмарку власну випічку . 26 травня 2018 року у Миколиному ярмарку, готуючи головну страву – вареники.

Активно функціонує сайт закладу, адміністратором якого є вихователь-методист Прокопенко Л.В., де відвідувачі можуть дізнатися про новини з життя садочка та отримати консультації.

Протягом навчального року обстановка в колективі була керованою, профспілковий комітет на чолі з головою профкому дбав про соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’ я працівників та дітей. Відповідно до заяв працівників виділялася матеріальна допомога, діти були забезпечені путівками та відпочинком за бажанням працівників. В усіх питаннях профспілковий комітет працював у тісній співпраці з адміністрацією закладу.

Окремо хотілося б виділити роботу медичної служби нашого закладу. Старша медична сестра Дорошенко Л. В., Сім’ячко М. В., та дільничний лікар Радченко В. В., постійно стежать за здоров’ям дітей, розробляють методи та прийми профілактики ГРВІ в осінньо — зимовий період і як результат, зниження захворюваності по закладу протягом останніх років. Медикаментами та фізіотерапевтичним обладнанням в основному заклад забезпечений, як за рахунок управління освіти Прилуцької міської ради так і за рахунок батьків.

Харчування дітей в дошкільному закладі здійснює комбінат шкільного харчування «Шкільний», директор Бублик Н.І., яка постійно здійснює пильний контроль за роботою харчоблоку. Всі продукти завозяться вчасно, всі сертифіковані. Як наслідок жодного харчового отруєння за рік з вини харчоблоку. За першою вимогою Наталія Іванівна завжди приїздить і може надати як допомогу так і роз’яснення батькам.

Батьківський колектив в нашому закладі не є пасивним спостерігачем, а є дієвим органом управління. Відповідно до річного плану роботи проводилися спільні засідання, на яких вирішувалися питання, приймалися спільні рішення. Користуючись нагодою, хочеться подякувати всім батькам, а особливо голові батьківської ради Пунько С.В. за розуміння і допомогу у вирішенні всіх питань. Я щиро дякую всім за плідну роботу.

Підсумовуючи вище зазначене, хочеться сказати, що в цьому році восени буде 12 років, як я очолюю даний заклад. За цей час було досить багато зроблено, але головним своїм надбанням, я вважаю потужний педагогічний та батьківській колектив. За ці роки, ми змінювалися, отримували нагороди, сумували, якщо були поразки, та працювали над помилками, але залишалися завжди разом. Я щиро вдячна своєму колективу, за плідну роботу по навчанню і вихованню нашого українського підростаючого покоління.

Дякую за увагу.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.