Прилукам - 935 років!!!

Цьогоріч наше місто святкувало 935-річний ювілей.
Прилуки – одне з найдревніших міст України, що розкинулося на мальовничих берегах тихоплинної річки Удай. Воно має багату, славну, героїчну та водночас трагічну історію.
Цьогоріч місту виповнюється 935 років. У сучасній історії та науці літочислення міста визначається від першої писемної згадки. Скільки ж нашому місту насправді років?
Археологи свідчать, що на території сучасного міста ще в II тис. до нашої ери, за епохи бронзи, існувало поселення. На Сорочинцях, Кустівцях, Плискунівці археологи знаходять фрагменти ліпної кераміки раннього залізного віку (ІІ-І тис. до н. е.), гончарної кераміки періоду черняхівської культури ( ІІІ-IV ст. н.е.).
Як відомо у 7-8 ст. наше місто розташувалося на землях колишнього слов’янського племені – сіверян.
Так у 988 р. у літописі пишеться про будівництво київським князем Володимиром укріплень: «И начнете ставити городы по Десне, и по Востри, и по Трубежу, и по Суле, и по Стугне…». Можливо, саме в цей період було заложено як оборонну фортецю й наше місто Прилуки.
У 1085 р. князь Володимир Мономах вирушив із дружиною зі стін княжого столичного Переяслава назустріч половецькій орді, що в черговий раз вдерлася на Посулля. Зустрівшись із ординцями в полі, князь уникнув сутички й увійшов у «Прилуки-город» під захист стін фортеці. Зібравшись із силами, він виступив із військом проти нападників і винищив їх неподалік Прилук. Відбулося це 1085 року в «день Владичиці», тобто на свято Успіння Пресвятої Богородиці (за григоріанським календарем святкується щорічно 15 серпня, за юліанським – 28 серпня), або ж Різдва Пресвятої Богородиці (за григоріанським календарем святкується щорічно 21 вересня, за юліанським – 8 жовтня). Згодом у творі «Повчання» своїм дітям він розповів про ці події. Це стало першою писемною згадкою про Прилуки, яку залишив нащадкам давньоруський князь Володимир Мономах.
Серед запланованих заходів (у рамках проведення заходів з відзначення даної дати) з вихованцями були проведені: віртуальні екскурсії, флешмоби, дидактині ігри тощо.
Вихованець старшої групи №1 Кальян Кирило став переможцем у конкурсі малюнків до Дня міста, який був організований Прилуцьким краєзнавчим музеєм.
Фоторепортаж з проведених заходів можна переглянути у відеоряді.
935-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ
Коментарi