Краснуха

/Files/images/meditsina/krasnuha/maxresdefault.jpg

Краснуха — гостра вірусна інфекція, яка може мати перебіг у вигляді набутого або природженого процесу з різними механізмами передачі і різними наслідками.

/Files/images/meditsina/krasnuha/main-51c919dac656b954be38b9e2af2ea3d4.jpg

Шлях передачі при набутій краснусі повітряно-краплинний. Інфекція швидко поширюється у разі тривалих та тісних контактів людей. Виявлення вірусу краснухи в сечі та калі у хворих не виключає контактного механізму передачі. Наявність вірусемії зумовлює внутрішньоутробний шлях передачі інфекції від матері до плода. Через треті особи краснуха не передається.

/Files/images/meditsina/krasnuha/krasnuha1.jpg

Симптоми захворювання

  • неінтенсивний головний біль;
  • загальна слабкість і підвищена сонливість;
  • короткочасне підвищення температури тіла до субфебрильних показників;
  • почуття ломоти в області великих і дрібних суглобів.

Такий стан турбує хворого кілька днів – 2-3 доби. Причому ні симптоматичне лікування, ні народні засоби не приносять йому полегшення. Відзначається збереження апетиту і підвищена спрага, що часто призводить до неправильної постановки діагнозу і призначення невірного лікування.

Перші ознаки захворювання в дитячому віці невиражені – дитина може взагалі не відчувати погіршення самопочуття і залишатись активною. А в дорослих все протікає важче – із сильними запамороченнями, повною відмовою від їжі, високою температурою тіла.

/Files/images/meditsina/krasnuha/Depositphotos_218991490_xl-2015.jpg

Максимально через три дні від початку нездужання з'являється найбільш характерна ознака захворювання – висипання. Як виглядає висип при краснусі:

  • поширюється по всьому тілу;
  • представлений у вигляді дрібних рожевих або червонуватих прищів без внутрішнього вмісту;
  • є окремі осередки висипань, що не зливаються один з одним.

Характерна риса висипу при краснусі – швидко зникає, не викликає свербіння і печіння, опісля не турбує лущення і формування кірочок. Це допоможе диференціювати краснуху від кору і вітряної віспи.

Якщо краснуха протікає з ускладненнями, то можуть запалитися і значно збільшитися в розмірах шийні і пахвові лімфатичні вузли. Вони залишаються безболісними при пальпації, але доставляють незручності — хворому важко жувати і ковтати їжу та рідину, він не може опустити руки, міцно притиснути їх до тулуба.

/Files/images/meditsina/krasnuha/krasnuha.jpg

Важливо забезпечити: Повноцінне харчування, Рясне пиття, Вітамінні комплекси.

Профілактика захворювання – це щеплення, які проводяться згідно з календарем вакцинації дітей. Робиться щеплення від краснухи в рік і це дає захист від зараження на кілька років. Якщо ж людина одного разу перехворіла храснухою, то у неї виробляється імунітет до вірусу на все життя. Винятки бувають, але вкрай рідко і тільки на тлі нестабільного імунітету.

/Files/images/meditsina/krasnuha/shutterstock_289045781.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.